Zilele orașului Babadag

Astăzi am avut parte de un moment extraordinar organizat cu ocazia Zilelor orașului Babadag, o expoziție de pictură și arhitectură!
Autorii lucrărilor sunt elevi dedicați și talentați, iubitori de ARTĂ! Așa a luat naștere Cercul de pictură din Centrul Cultural „Nicolae Bălășescu Nifon” Babadag.
Cercul de pictură, grafică și arhitectură propune o modalitate de lansare, promovare și exercitare a abilităților artistice. Proiectul expozițional se prezintă ca un dialog între domeniile și speciile artelor plastice la care părtași sunt cele mai frumoase suflete, copii minunați și adorabili pe care i-am întâlnit în Babadag.
Felicitări lor și părinților pentru susținere! 💗Mulțumim dnului director Vasile Roibu – Director CENTRUL CULTURAL NICOLAE BALASESCU NIFON, Primarului orașului Babadag – Domnul Caraman Georgian, mulțumim Vicepreședintelui CJ Tulcea – Mihai Huleni și nu în ultimul rând doamnei Doina Sacui, consilier județean, om minunat 💗DEOSEBIT, UN MENTOR PENTRU COMUNITATEA DIN BABADAG💗. 
Articolul anterior
Următorul articol

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *