„Omagiu lui Serghei Rahmaninov și Edvard Grieg”

RECITAL VOCAL INSTRUMENTAL ȘI VERNISAJ, ediția a II-a, 2023 🎼🎵🎹 „Serghei Rahmaninov și Edvard Grieg”
🌸În seara aceasta, de la ora 18:00, Sala Studio a Liceului de Arte „George Georgescu” a găzduit vernisajul unei serii de lucrări de pictură și grafică, cuprinse într-o colecție numită „Omagiu Serghei Rahmaninov și Edvard Grieg” sub semnătura elevilor de la secția arte plastice, clasa a X-a B.
🎨Prezenta colecție de portrete completează imaginea muzicală a serii, o seară plină de emoție și expresivitate datorită interpretărilor pline de dăruire ale soliștilor.
🌷Inițiatoarea acestui proiect de suflet doamna profesor Rodica Răican merită toată aprecierea noastră, a colegilor, elevilor și părinților minunați!
💞Felicitări tuturor elevilor pentru că s-au ridicat deasupra așteptărilor!
🎵Mai mult, pentru modul în care s-au pregătit și și-au prezentat interpretările demonstrează nivelul foarte ridicat la care se ajunge în ceea ce privește studiul în specializarea aleasă. 👏👏👏Așadar felicitări echipei de la ARTE! UN RECITAL DEOSEBIT!


 
Previous Article
Next Article

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *