Liceul de Arte prezent la Târgului Ofertelor Educaționale, ediția 2024

Liceul de Arte „George Georgescu” prezent la deschiderea oficială a Târgului Ofertelor Educaționale, ediția 2024, eveniment organizat de Inspectoratul Școlar Județean Tulcea.

Nevoia de cultură este o condiție a existenței omului și, de aceea, educarea tinerilor prin artă devine un act de civilizare. Încercăm să construim o școală care să constituie un mediu al confruntărilor de idei și al metodelor pedagogice care să îmbine atât valorile tradiționale cât și noile concepte și tendințe estetice, o școală care să ofere oportunități de manifestare artistică și de creație tuturor, o școală care să se implice în procesul complex de definire a profilului viitorului creator.

Liceul de Arte. „George Georgescu” își continuă aspirația spre excelență, continuă să se implice și să susțină toate formele de manifestare artistică autentică, într-un oraș al multiculturalității dar și al păstrării identității naționale.
Vă așteptăm!