Cyberbullying-ul și siguranța copiilor pe internet


Din păcate, sunt mulți copii hărțuiți în mediul online, și ei nu știu cum să facă diferența dintre o glumă și bullying. De multe ori, nici adulții nu știu, și cel mai grav este că, în spatele unei situații de hărțuire a unui copil în mediul online, există persoane străine, rău intenționate, din afara școlii, care hărțuiesc, acostează sau abuzează online copilul.
Mulțumim Doamnei Inspector Școlar General Viorica Pavel – consilier școlar, pentru activitatea pe această temă, care astăzi a avut loc la Liceul de Arte „George Georgescu”. Recunoștință doamnei Lucreția Petcu, consilier școlar, și nu în ultimul rând MULȚUMIM invitaților de astăzi, doamnei Carmina Lidia – director CJRAE Tulcea, Georgiana GROZA- coordonator CJAP Tulcea, doamnei Nina Speranța CALIGA – INSPECTOR IPJ Tulcea, pentru materialele prezentate și pentru informațiile prețioase!
💚 Asemenea inițiative sunt de admirat și de repetat! 
Articolul anterior
Următorul articol