Corul „Mussica” al Liceului de Arte „George Georgescu”

Mii de aprecieri Corului „Mussica” al Liceului de Arte „George Georgescu” Tulcea, prof. dirijor Cristian Gheorghe Gorun. Elevii noștri au participat pentru prima dată la OLIMPIADA NAȚIONALĂ CORALĂ, 5-7 aprilie, organizată la Tulcea.
Este povestea lor, povestea unei performanțe realizate într-un timp foarte scurt. O reușită ce merită toate aplauzele. Elevi talentați într-un cor recent înființat. Pentru ei și pentru școală înseamnă un vis devenit realitate, dezvoltare personală și autodepășirea tuturor limitelor, formare continuă pentru o evoluție de calitate, bazată pe performanță și multă determinare, iar participarea la aceasta olimpiadă a fost o provocare și o experiență de neuitat, benefică pentru dezvoltarea personalității și a încrederii în sine.
În calitate de Director al Liceului de Arte „George Georgescu” Tulcea vă felicit domnule profesor DIRIJOR pentru această realizare și știm cu toții că ceea ce urmează să realizați cu acest cor va fi EPIC ! Felicitări și dnei prof. corepetitor Iulia Titorencu! 
Previous Article
Next Article

2 răspunsuri la “Corul „Mussica” al Liceului de Arte „George Georgescu””

 1. Cărare Aurora

  Felicitări corului „Mussica” condus de dirijor prof. Cristian Gheorghe Gorun!
  Marele premiu este că ați cântat printre primele 8 coruri din țară.
  Este o mare bucurie pentru copii și o bucurie pentru noi să participăm la bucuria lor.
  Felicitări pentru repertoriul ales, calitatea interpretării, coregrafia interesantă și ținuta educată!
  Port un respect deosebit pentru munca și entuziasmul domnului profesor!
  Respect pentru munca tuturor copiilor care include performante demne de evocat!
  Implicarea în astfel de proiecte presupune responsabilitate și participare activă.
  Așteptăm cu nerăbdare participarea la următoarea olimpiadă și la orice alt eveniment!

   
 2. Istrate Jenica

  Domnule profesor (preot) – cu sufletul mare, mare, ceea ce ați făcut cu acești copilași, într-un timp scurt este cel mai important! Nu contează numai podiumul ci faptul că ați ajuns la un nivel care merită toată admirația și felicitările noastre! De asemenea, trebuie apreciați toți copilașii care au fost trup și suflet pentru acest eveniment! Sărbători fericite tuturor, pentru mine personal sunteți campioni!

   

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *