Concurs de idei despre mobilitatea urbană

Elevii de la secția de Arhitectură a Liceului de Arte „George Georgescu” au participat la un concurs de idei despre mobilitatea urbană. Scopul principal al acestui concurs este sensibilizarea tinerilor cu privire la provocările legate de mobilitatea urbană și la importanța arhitecturii și planificării urbane în îmbunătățirea calității vieții în orașe.

Această inițiativă poate avea beneficii multiple. Ea nu numai că îi va implica pe elevi în rezolvarea problemelor reale din orașul lor, dar îi va și educa în privința importanței durabilității și a planificării urbane eficiente. De asemenea, poate stimula interesul pentru cariere în domeniul arhitecturii, urbanismului și planificării urbane. 
Articolul anterior
Următorul articol

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *