Casa Regală este la Casa Avramide

Astăzi, 5 aprilie la Casa Avramide, o delegație a Casei Regale a României, alcătuită din Majestatea Sa Margareta, Custodele Coroanei, și Alteța Sa Regală, Principesa Sofia ne-au onorat cu o vizită oficială de două zile în județul Tulcea. Astfel, reprezentanți ai conducerii Liceului de Arte „George Georgescu”, distinsele prezențe regale s-au întâlnit cu un grup de „artiști” ai Liceului de Arte „George Georgescu” Tulcea. Au fost prezentate valorile de neprețuit ale locului, mai exact tinerii talentați ai Liceului de Arte „George Georgescu”, care au încântat cu creațiile lor. Seara regală s-a încheiat cu un tur al Casei Avramide, inima vieții culturale tulcene. Felicitări tuturor pentru reușita acestui eveniment!

 
Previous Article
Next Article

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *