Asociația „Raza Soarelui – Sunlight” – De la oameni de suflet, pentru cei care într-adevăr au nevoie

Asociația „Raza Soarelui – Sunlight” are grijă de 46 persoane vârstnice din 6 localități din Delta Dunării, derulează și programe speciale pentru copiii cu părinții plecați la muncă în străinătate și pentru copiii din școlile Gimnaziale Murighiol, Sfântu Gheorghe, Nufăru și Valea Nucarilor. Dar copiii cu dizabilități au un loc special în inima noastră! Anul acesta am ajuns la ediția a XXII-a a taberei de vară pentru elevii Școlii Speciale Gimnaziale nr. 14 din Tulcea!

Voluntarii de la Liceul de Arte George Georgescu” din Tulcea, coordonați de doamna prof. Maria Lupu și voluntarii asociației „REACH” din Marea Britanie și-au unit forțele atât în activitățile de strângere de fonduri (elevii Liceului de Arte concertând în Regatul Unit în beneficiul copiilor cu dizabilități) cât și în susținerea de ateliere creative în tabără (muzică, pictură pe căni, modelaj, ateliere tâmplărie). Suntem recunoscători și susținătorilor și donatorilor români ai Asociației noastre care ne-au fost alături și data aceasta contribuind financiar la realizarea acestei tabere (profesori de la Maliuc, oameni simpli din Tulcea, Cluj și alte localități). 
Articolul anterior
Următorul articol