„Art in progress” – Expoziția tinerilor artiști

Joi, 19 ianuarie 2023, de la ora 15:00, la demisolul Casei Avramide a avut loc vernisajul expoziției „Art in progress” a elevilor din clasele IX-XII de la Liceul de Arte „George Georgescu”.
Expoziția va fi deschisă până la sfârșitul lunii ianuarie, unde vor fi expuse 50 de lucrări de pictură și grafică.
Se dorește ca această expoziție să devină o tradiție, publicul tulcean și vizitatorii să poată cunoaște și admira creațiile noilor generații de artiști, astfel încât tinerii liceeni să fie încurajați în exprimarea artistică liber creatoare.Iată lista completă cu numele tinerilor care au fost selectați la prima ediție a expoziției „Art in progress”: Adela Săgeată, Adelina Haralambie, Adelina Spiridon, Adriela Lisavencu, Alessandra Văsoi, Alin Cioroiu, Ana Maria Chiriță, Ana-Maria Spiridon, Anastasia Anton, Andreea Boșcu, Andreea Gorgu, Andreea Herțea, Andreea Pavel, Andrei Denis Ventura, Antonia Cerniș, Bianca Niță, Bogdan Alexandru Ganea, Cristina Condrea, Cristina Toader, Daria Severincu, David Stănică, David Vasile, Delia Dan, Denisa Elena Sandu, Denisa Simionov, Elena Maya Ciolacof, Florentina Lazăr, Florina Iuliana Simion, Ina-Roberta Ilie, Ioana Tutunaru, Ionuț Cristian Frangulea, Jasmin Cojocea, Leonardo Gabriel Zoltner, Loredana Ștefania Andrici, Maria Drăghici, Maria Dumitru, Maria Enache, Maria Mîndrilă, Maria Sara Anton, Mădălina Bălașa, Medeea Andrei, Mihai Andone, Nicoleta Pavlov, Radu Furtună, Raluca Spiridon, Roxana Jipa, Ștefana Condurache, Valeria Ivanov, Vasile Eduard Bahrin.
S-au implicat în această acțiune: Claudia Pahom Grigore – directoarea liceului, Elida Butuc, Veronica Oancea, Veronica Iorgulescu, Doru Luchian și Ion Dore.


 
Previous Article
Next Article